צרפת תשפוט את האלופים הסורים עלי ממלוק וג'מיל חסן באשמת פשעי מלחמה

מקור בתחום המשפט בצרפת דיווח כי הליכי המשפט של שלושה בכירים סורים, ביניהם  האלוף עלי ממלוק, מנהל המודיעין לשעבר של אסד, והאלוף ג'מיל חסן, ראש מודיעין חיל האוויר בסוריה, יחלו במאי בשנה הבאה, 2024 על רקע הרג סורי ובנו שהחזיקו באזרחות צרפתית.

לפי סוכנות הידיעות הצרפתית, הבכירים במשטר אסד יישפטו בפני בית המשפט הפלילי בפריז באשמת מעורבות בפרשת הרצח של מאזן דבאח ובנו פטריק, שנעצרו ב-2013, והואשמו בביצוע פשעים נגד האנושות ופשעי מלחמה בסוריה.

הסוכנות ציינה כי משפט זה יהיה המשפט הראשון בצרפת שיתקיים בנוגע לפשעים נגד האנושות שבוצעו בסוריה, והוסיפה כי סביר להניח כי  האלופים עלי ממלוק וג'מיל חסן" ומנהל סניף באב תומא במודיעין חיל האוויר , עבדול סלאם מחמוד, הועמדו למשפט שלא בפניהם, והוצאו נגדם כבר בעבר צווי מעצר בינלאומיים.

קרוב משפחה של הקורבנות, שנעצר יחד איתם ושוחרר מאוחר יותר, אישר כי פטריק ואביו (מאזן) הועברו לכלא Mezzeh – בעל מוניטין רע וידוע כמי שמבוצעים שם עינויים, על פי דיווחים של אירגוני זכויות אדם – מה שמעיד שהשניים נעלמו לתמיד,  ומאז לא הופיע כל סימן להיותם בחיים, עד שהמשטר הודיע ​​על מותם באוגוסט 2018. 

האלופים חסן וממלוכ:

"צרפת

קרדיט: אוריינט ניוז