איראן פורסת 8 משגרי טילים במזרח סוריה. האמריקאים רואים ופועלים בהתאם

אתר החדשות הסורי – "עין אל-פורת" חשף כי משמרות המהפכה האיראנים פרסו 8 משגרי טילים קצרי טווח בפאתי העיירה בקרס – بقرص, במזרח מחוז דיר א-זור, כמו כן ציין האתר כי איראן הגדילה את נקודות הביקורת על רצועת הנהר בעיירה שמול העיירה אל-שחיל – الشحيل, מזרחית לנהר הפרת.

על פי האתר, הכתב שלה עקב אחר אחד מהמשגרים שפרסו משמרות המהפכה בעיירה בקרס בפיקוח "חאג' מייסר", בכיר בביטחון האיראני בעיר אל-מיאדין, ו"החג' סיראג' הלבנוני", לאחר שקיבלו הנחיות ישירות מ"חאג' קמיל", "המפקד הכללי של משמרות המהפכה האירנים" וכלל המיליציות האיראניות באזור הכפרי המזרחי של דיר א-זור.

לפי המקור, פריסת משגרי הטילים מגיעה ימים לאחר הפגישה שערכו "חאג' מהדי, חאג' קמיל וחאג' אסכר" , ראשי המיליציות האיראניות בדיר א-זור, אלמיאדין ואלבוכמאל, בתוך מפקדת חוויג'ה סכר, לאחר חזרתם מאזור סיידה זינאב,  שם ביקרו ונפגשו עם נשיא איראן בדמשק.

הערה ברקע הידיעה:  אמצעי התקשורת טוענים כי הפריסה היא במסגרת הכנות איראניות לפגוע בכוחות האמריקאים ובעלי בריתם הכורדים שהשתלטו על שדות הנפט ממזרח לנהר הפרת. אמריקה מודעת להכנות ובמקביל תגברה הן את כוחות הקרקע שלה באזור (ביידן אישר לשלוח לאזור תגבורת של כ-3000 חיילים ) וכן הובאו לקרבת מקום מטוסי קרב נוספים.

קרדיט: בלדי ניוז   קרדיט לתמונה: סאנא