הדרכון הסורי החלש ביותר בעולם. מה עוד בדירוג

 הדרכון הסורי יחד עם זה של עיראק ואפגניסטן מדורגים בתחתית רשימת הדרכונים העולמיים החזקים ביותר. סינגפור נמצאת בראש הרשימה, שכן אזרחיה יכולים לבקר ב-193 יעדים ברחבי העולם ללא ויזה, בעוד ששתי מדינות ערביות נמצאות בתחתית הרשימה.

בעוד שאסיה שלטה זה מכבר ברשימת הדרכונים החזקים ביותר של חברת הייעוץ העולמית לאזרחות ותושבות, Henley & Partners index, גרמניה, איטליה וספרד עלו למקום השני עם גישה ל-190 יעדים ללא ויזה מוקדמת.

אפגניסטן, עיראק וסוריה הגיעו לתחתית הדירוג של המדד ונחשבים כשלושת הדרכונים החלשים בעולם, שכן הדרכון האפגני מאפשר כניסה ל-27 מדינות בלבד ללא ויזה.

הדרכון העיראקי מאפשר כניסה ל-29 מדינות בלבד ללא ויזה, וסוריה  עם 30 יעדים בעולם ללא ויזות.

איחוד האמירויות המשיכה לעמוד בראש רשימת המדינות הערביות מבחינת חוזק הדרכון, שכן אזרחיה יכולים להיכנס ל-179 מדינות ללא ויזה מוקדמת, אחריה קטאר עם סך של 103 יעדים, ולאחר מכן כווית עם 99 יעדים.

בחריין דורגה במקום הרביעי בעולם הערבי במדד הדרכונים, עם סך של 88 יעדים, אחריה עומאן עם 85 יעדים, ולאחר מכן סעודיה עם 83 יעדים.

תוניסיה דורגה במקום השביעי בעולם הערבי עם סך של 71 מדינות, אחריה מרוקו עם 67 מדינות, ולאחר מכן אלג'יריה ומצרים עם 54 מדינות .

הדרכון הירדני מאפשר כניסה ל-53 מדינות, ואחריה סודאן עם 44 מדינות, ולאחר מכן לבנון עם 43, לוב 41, השטחים הפלסטיניים 38, סומליה ותימן 35.

קרדיט: בלדי ניוז