מנאף טלאס חוזר להיות מעורב בקביעת עתידה של סוריה

קצין בכיר מאוד בצבא סוריה, שערק כבר לפני שנים רבות לאחר שהסתכסך אישית עם בשאר אסד , תת אלוף מנאף טלאס -مناف طلاس, שבעבר היה ביחסי חברות קרובים עם נשיא סוריה בשאר ואביו היה בכיר מאוד במשטרו של חאפז אלאסד האב , הודיע ​​ממקום מגוריו הזמני בבירת צרפת, פריז, על הקמת "תנועת השחרור הלאומי" – “حركة التحرر الوطني”, במהלך ראיון לעיתון "אל-קודס אל-ערבי".

בראיון העיתונאי שלו אמר טלס כי התפקיד העיקרי של "התנועה הלאומית לשחרור" הוא איסוף נשק בלתי חוקי המפוזר ברחבי סוריה על מנת לשמור על שלום האזרחים במטרה להגיע לפתרון מדיני.

הוא הצהיר כי "התנועה לשחרור לאומי" שואפת לסיים את מצב האפוטרופסות (שליטה של אחרים) על הסורים שנוצר בשנים האחרונות.

הקצין האופוזיציונר ציין כי הנושא הסורי נמצא כעת בידי מדינות אחרות ולבעליה הסורים אין יותר השפעה ורצון לשינוי, והסביר כי המועצה הצבאית יצאה מבעלות הסורים, והיא תהיה רק ​​אזרח סורי. פרויקט רחוק מכל צורה של התאגדות או הדרכה למפלגה כלשהי, בין אם בינלאומית או אזורית.

הקצין המתנגד ציין כי הנושא הסורי נמצא כעת בידי מדינות אחרות ולבעליה הסורים אין יותר השפעה ורצון לשינוי, והסביר כי המועצה הצבאית שכבר לא מייצגת את הסורים תחזור לייצג רק את הסורים.

והוסיף שהאירגון שהוקם יהיה רחוק מכל צורה של התאגדות פרטית או נאמנות למפלגה כלשהי, בין אם בינלאומית או אזורית (אלא היא תשרת רק את העם הסורי).

קרדיט: נהר מדיה